“Kuran’da Anne Kadınlar Konferansı”

“Kuran’da Anne Kadınlar Konferansı”

Çubuk ilçesinde, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in eşi Hatice Kübra Görmez tarafından “Kuran-da Anne Kadınlar” isimli konferans verildi.

Çubuk Belediyesi, İlçe Müftülüğü, Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Çubuk Girişimci İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen hanımlara yönelik konferans Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Konferansa Çubuk Belediye Başkan Vekili Hüseyin Doğanay, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’in eşi Tülay Şahin, diğer yetkililer ve Çubuklu hanımlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan Hatice Kübra Görmez, Hz. Adem-den Hz. Muhammed-e kadar tüm peygamberlerin anneleri ve eşlerinin hayatlarından örnekler verdi.

Yetim ve öksüz çocukların ellerinden tutmanın önemine değinen Görmez, tarihte ilk koruyucu annenin Firavun’un eşi Hz. Asiye olduğunu vurgulayarak, “Hz. Asiye ve yaşadıkları anlatmakla bitmez. Kendi çocuğu olmayan Hz Musa’ya annelik yaprak, tarihte ilk koruyucu anne oldu ve bize koruyucu anneliği öğretti. Nice öz anneler kendi çocuklarını kötülüğe sevk ederken, kendi evlatları olmadığı halde yetim ve öksüz çocuklara annelik, babalık yapanların ayakları altına cennet serilir” dedi.

Eğitim gönüllüsü annelerin de Çubuk’ta çok önemli görevler üstlendiğini ifade eden Görmez, “Böylesine anlamlı bir buluşmayı organize eden Çubuk Belediyesine, Eğitim Gönüllülerine, İlçe Müftülüğüne ve Çubuk Girişimci İş Adamları Derneğine şükranlarımı sunuyor. Bu ve buna benzer konferansların da hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Etkinliğin sonunda Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Görmez’e plaket takdim etti.

Facebook'ta Biz

Bu Sayfayı Paylaşın:

2014 - 2017 © Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği Tüm Hakkı Saklıdır.logo